Současní členové

Daniela Gajdošová12722062_10205515057783719_1348517793_n

Začínala hrát v dramaťáku na Základní škole Zubří, kde hrála čtyři roky. Vystudovala pedagogickou školu a v ochotnickém divadelním spolku Spona hraje již od jeho založení . Zahrála si ve všech představeních, které zatím Spona předvedla. Nyní pracuje jako učitelka v mateřské škole a ve volném čase se věnuje nejmladším hasičům. Má ráda slunce, rodinu, přátele, práci, hudbu a divadlo.

Poslední výkřik – čórkařka Mary Thénardierová, sekretářka inspektora Clouseaua a Jane, manželka komisaře Burnese
Víc než osud – Vlasta, nejstarší dcera Marie
Láska na horách – hostinská Pagáčová
Vzpomeň si na zítra – kontrolorka Vostrá
Kráska a zvíře – víla/vypravěčka
Srdcem i duší – mamka Krásná
Nic nás nezastaví – Lilly

 


Bc. Lucie Janků1524636_10200895647028936_227157751432185995_n

Narodila se 21. 4. 1995 ve Valašském Meziříčí, studovala na ZŠ Zubří, kde si poprvé mohla zkusit hrát divadlo ve školním dramatickém kroužku. Do šesté třídy cvičila moderní gymnastiku a do sedmé třídy se věnovala hře na klavír. Vystudovala bakalářské studium Ekonomika podniku na VŠB-TUO. Ve spolku figuruje zcela od počátku a možnost růstu a rozmanitost rolí ji velice naplňuje. V první divadelní hře Poslední výkřik zahrála hned dvě role, a to roli mlékařky a „dívky z baru.“ V druhé divadelní hře Víc než osud si zahrála roli sestry „dvojčete“ a v třetí divadelní hře Láska na horách si zahrála dceru manželů Ohradových. Čtvrtá hra je pro ni tzv. srdcová záležitost, zahrála si roli Baruš Kudrnové – manželku lékaře Kudrny, který litoval každého dne, kdy přišel domů 😅 „Ty mrchy se mi prostě hrají vždy nejlépe,” tvrdí. Pátou hru nacvičila pouze o dvou vstupech z důvodu těhotenství. V pracovním životě se věnuje personalistice. Mezi její největší koníčky patří jóga, četba, meditace a samozřejmě DIVADLO. Momentálně se věnuje jednomu z nejkrásnějších koníčků, a to výchově dcery Sofie. Svůj volný čas tráví s rodinou, přáteli, vycházkami v přírodě a seberealizací.

Poslední výkřik – Mell – dívka z baru, Agnes – mlékařka, pacientka, Kristin – manželka seržanta Hrka
Víc než osud – Nikolka – dvojče Aničky
Láska na horách – Hanička – dcera Ohradových
Vzpomeň si na zítra – Baruš Kudrnová
Srdcem i duší – mamka Hubáčková
Nic nás nezastaví – Claudie a sestra Prolínie


Aneta Kovářová551446_2913228882407_1611228247_2236917_1891867416_n

Na základní škole se přidala k dramatickému souboru při ZŠ, kde vystupovala v představeních Daniel a upíři – chlapecká role Ferenc a Kleopatřina cesta za štěstím – role Kleopatry. Vystudovala předškolní pedagogiku na SpgŠ a VOŠ v Kroměříži, kde také krátce docházela do pěveckého sboru při pod vedením Jana Štěpánka. Na střední škole připravovala a řídila divadelní vánoční představení pro děti a věnovala se zpěvu při ZUŠ v Rožnově pod Radhoštěm. V roce 2011 stála u zrodu Divadelní SPONY. V prvním představení ztvárnila postavu metařky a zpěvačky z baru Angelinu. V druhém představení Víc než osud a třetím  Láska na horách si zahrála v rolích matek.

Poslední výkřik – Angelina Smithová – zpěvačka,  Gertruda – metařka, pacientka
Víc než osud – Marie Moravcová – hl. postava matky
Láska na horách – Růžičková, matka profesora
Vzpomeň si na zítra – Alice Ostružinová
Kráska a zvíře – Lumiér ( svícen)
Princové jsou na draka – vypravěčka
Nic nás nezastaví – sestra Hildegarda a hlas státní zaměstnankyně


Ing. Vendula Smočkováfoto Vendula

Členem Divadelní SPONY se stala roku 2012, ovšem z původního plánu výroby kulis bylo hned hraní na jevišti, čehož rozhodně nelituje. V první hře Víc než osud ztvárnila roli „Ďábla“ a ve druhé, velmi oblíbené, hře Láska na horách roli selky Ohradové. „Paní Boženka Ohradová zůstala mou velmi srdcovou záležitostí a ne jen tak nějaká role ji překoná.“ Díky Sponě si zahrála i roli stařenky na školní akademii 2015. Další výzva přišla o rok později s rolí barmanky Elis ve hře Vzpomeň si na zítra. „V roli Elis jsem prošla zatím nejvyšším počtem repríz a mnozí z nás by se touto odhodlanou ženou mohli inspirovat, protože cesta ke dnu je jen prostor pro nové příležitosti.“ V roce 2017 se společně s některými dalšími Spoňáky účastnila hry dramaťáku ZŠ Zubří Srdcem i duší aneb Prosím, pane řediteli a tady ztvárnila roli mamky Veselé.

Mimo divadla se také věnuje hře na klavír a zpěvu. Hraje také na cimbál v CM Beskyd a CM Kotula. Dalším velikým koníčkem je malba, díky které se stará o výzdobu kulis v divadelních představeních. Mimo kulis dekorativně zdobí zdi domácností či škol facebook.com/malovaninazdi.

Víc než osud – Ďábel, vypravěč
Láska na horách – Ohradová, selka
Vzpomeň si na zítra – barmanka Elis
Kráska a zvíře – paní Konvičková
Srdcem i duší – mamka Veselá
Princové jsou na draka – Marie Kubíčková
Nic nás nezastaví – abatyše Olívie


Michal Hub2

Před dvaadvaceti lety jsem se narodil v malé vesnici (dnes velké město ) Zubří. S ohledem na SPONU a umístnění zuberského kina ( tj. našeho jeviště) se dá konstatovat, že moje dosavadní životní cesta vedla – různými oklikami – ze Zubří do Zubří. A uvidíme co dál…

Poslední výkřik – inspektor Clouseau
Víc než osud – Charles Brown
Láska na horách – hostinský Pagáč
Vzpomeň si na zítra ­- hmyzolog Olda Verner
Srdcem i duší – taťka Hubáček
Nic nás nezastaví – Anděl


Josef Malina1502438_10201342497403154_7728205450304266244_o

Narozen v Zubří, maturitu vykonal z oboru ekonomika a podnikaní se zaměřením na management sportu. Nyní studuje třetím rokem VŠB – VUT. Mimo divadlo působí jako trenér a asistent v HC Zubří a TJ Lesana Zubří. Je jeden ze zákládajících členů Divadelní SPONY.

Poslední výkřik – Ace Ventura – zvířecí detektiv
Víc než osud – Otík
Láska na horách – sedlák Ohrada
Vzpomeň si na zítra ­- hajný Antonín Ostružina
Srdcem i duší – taťka Nekonečný
Princové jsou na draka – Spící princ
Nic nás nezastaví – hlas shůry


Tereza Smočková

Na prkna, co znamenají svět, jsem se poprvé postavila v 6. třídě ve hře „Čarodějky zasahují aneb Nikdy se nevzdávej“. Členkou dramaťáku jsem tedy byla až do konce základní školy a poté jsem odešla studovat na Střední pedagogickou školu do Oder.

Avšak netrvalo dlouho a stála jsem na prknech znovu, ale tentokrát už se SPONOU a hrou „Víc než osud“, kde jsem byla Pavlínkou, dcerou Marie. Ve hře „Láska na horách“ jsem si zahrála bláznivou Stázi, která mě opravdu bavila, a v neposlední řadě jsem se i podívala, jak to chodí v zákulisí – jako nápověda ve hře „Vzpomeň si na zítra“. V roli Bell jsem se také ukázala v krátké hudební scénce „Kráska a zvíře“.

V roce 2016 jsem úspěšně odmaturovala a po ročním studiu angličtiny s FCE certifikátem nyní nastupuji jako učitelka do MŠ DUHA v Zubří a zároveň budu pokračovat jako členka SPOlku Nadšenců.

Kromě divadla, tance, zpěvu, hry na klavír a na housle v Cm Beskyd nejraději trávím volné chvíle s přáteli a rodinou.

Víc než osud – Pavlínka
Láska na horách – Stázička
Kráska a zvíře – Bell
Srdcem i duší – mamka Částečná
Princové jsou na draka – Rádce
Nic nás nezastaví – Rosemary


Bc. Michal Tichý

Mladý a tichý „ajťák“ na volné noze s chutí rozvíjet své schopnosti a překonávat výzvy – ve Sponě začal v roce 2016 jako kulisák.
Má už i malé herecké zkušenosti.

Kráska a zvíře – Gaston
Princové jsou na draka – velvyslanec Hlaváček
Nic nás nezastaví – zahradník Hilbert

 

 

 

 

 


Sabina Holišová

Narodila jsem se v lednu roku 2000 ve Valašském Meziříčí. Studovala jsem na Základní škole Zubří, kde bylo mým koníčkem čtyřleté působení v dramatickém kroužku. Nyní studuji třetí ročník Gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm. Ve volném čase hraji na klavír a také ráda hraju volejbal. Moje první zkušenost se Sponou byla v červnu 2017, kdy jsem si s některými členy zahrála rodiče postav žáků dramaťáku ZŠ v autorské hře Srdcem i duší. Nyní se těším na další hru.

Srdcem i duší – mamka Buchtová
Princové jsou na draka – dvorní dáma
Nic nás nezastaví – sestra Faustýna

 

 

 

 


Nikita Petřeková

Divadlu se věnovala už od doby, kdy začala chodit na Základní školu v Zubří. Od 6. do 8. třídy hrála ve vystoupeních dramatického kroužku. Studuje SUPŠ sklářskou ve Valašském Meziříčí, obor průmyslový design. Ve volném čase se věnuje výcviku mladých hasičů, ráda čte a jí, poslouchá hudbu, kreslí a hraje divadlo. Ve Sponě pomáhala jako nejmladší neoficiální členka s žehlením kostýmů již od jejího založení. V posledních dvou hrách pak jako kulisák. V představení Láska na horách si také zahrála v pár představeních roli Toničky.

Láska na horách – Tonička
Nic nás nezastaví – sestra Dorothy

 

 


Jiří Gazda

Pohledný, chytrý, vtipný, v budoucnu velmi bohatý. Kulisák a z donucení herec už od dětství. První role v šesti letech jako kuchař / rytíř v pohádce o Zlatovlásce.

Princové jsou na draka – Král
Nic nás nezastaví – Vasil


Eliška KonvičnáEliška Konvičná

Narodila jsem se v listopadu roku 1999 ve Valašském Meziříčí.
Studovala jsem na Základní škole Zubří, kde jsem si poprvé zahrála s dramatickým kroužkem v deváté třídě.
Nyní studuji čtvrtý ročník Gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm.
Ve volném čase se věnuji házené. Jsem hračkou Lesany Zubří a rozhodčí Zlínského krajského svazu házené. Než jsem se stala členkou Spony, byla jsem skoro na všech vystoupeních autorské hry Vzpomeň si na zítra, která si mě získala.
Má první zkušenost se Sponou byla v červnu 2017, kdy jsem si s některými členy zahrála rodiče postav žáků dramaťáku ZŠ v autorské hře Srdcem i duší.

Srdcem i duší – mamka Koudelková
Nic nás nezastaví – obsluh projekce k představení a dívka v kasínu


Karolína MartikánováKarolína Martikánová

Jsem Kája. Studuju obchodku a MILUJU umění… obrazy, sochy, básně, hudbu, tanec, zpěv a taky divadlo. Tak mě tu máte…

Princové jsou na draka – princezna
Nic nás nezastaví – sestra Clementina

 


Jan Kotůlek

Podnikatel, mladý a zábavný člověk.
Jsem tak trochu živel, který rad cestuje. K  divadlu jsem se dostal díky tomu, že jsem chtěl odbourat strach před vystupováním a mluvením před větším publikem lidí. Což jsem si teď splnil.😃
Mám rád výzvy, se kterými se rád poperu.
Hra Nic nás nezastaví je má první divadelní zkušenost.

Nic nás nezastaví – Arnošt


Adam Klestil

Narodil jsem se 5.10.01. Po absolvování ZŠ Zubří teď studuji SŠIEŘ, obor autoelektrikář.
Divadlo a umění s ním spojené mě baví už od malička, kdy jsem hrál v nespočtu pohádek na beneficích pro Stonožku, např. Mach a Šebestová- pirát, Mrazík- Mazík, Lotrando a Zubejda- Lotrando.
V dramatickém kroužku na 2. st. ZŠ jsem si zahrál v představení “Srdcem i duší “. 11 let jsem studoval hru na klavír.
Od malička se zajímám o vše, co má 2 a více kol a motor, a jsem pro každou srandu. Ve SPONĚ hraji od poloviny roku 2018.

Srdcem i duší – Milan Nekonečný
Princové jsou na draka – ochranka velvyslance Hlaváčka
Nic nás nezastaví – otec Prokop


Tomáš Koleček
Srdcem i duší – Denis
Nic nás nezastaví – policista


Kateřina Vrátilová

Narodila se 13.6 2003 ve Valašském Meziříčí. Studovala Základní školu v Zubří, v té době se věnovala hře na klavír. Už od mateřské školy chodila do moderní gymnastiky v Zubří, později odešla závodit za Velký Týnec v Olomouci. Nyní studuje na Taneční konzervatoři v Brně, kde načerpala nejvíce divadelních zkušeností. V Divadelní Sponě hraje především jako tanečnice.

Nic nás nezataví – baletka, sestra Prolínie