Současní členové

Daniela Gajdošová12722062_10205515057783719_1348517793_n

Začínala hrát v dramaťáku na Základní škole Zubří, kde hrála čtyři roky. Vystudovala pedagogickou školu a v ochotnickém divadelním spolku Spona hraje již od jeho založení . Zahrála si ve všech představeních, které zatím Spona předvedla. Nyní pracuje jako učitelka v mateřské škole a ve volném čase se věnuje nejmladším hasičům. Má ráda slunce, rodinu, přátele, práci, hudbu a divadlo.

Poslední výkřik – čórkařka Mary Thénardierová, sekretářka inspektora Clouseaua a Jane, manželka komisaře Burnese
Víc než osud – Vlasta, nejstarší dcera Marie
Láska na horách – hostinská Pagáčová
Vzpomeň si na zítra – kontrolorka Vostrá
Kráska a zvíře – víla/vypravěčka
Srdcem i duší – mamka Krásná
Nic nás nezastaví – Lilly

Za hranice možností – Marry

 


Aneta Kovářová551446_2913228882407_1611228247_2236917_1891867416_n

Na základní škole se přidala k dramatickému souboru při ZŠ, kde vystupovala v představeních Daniel a upíři – chlapecká role Ferenc a Kleopatřina cesta za štěstím – role Kleopatry. Vystudovala předškolní pedagogiku na SpgŠ a VOŠ v Kroměříži, kde také krátce docházela do pěveckého sboru při pod vedením Jana Štěpánka. Na střední škole připravovala a řídila divadelní vánoční představení pro děti a věnovala se zpěvu při ZUŠ v Rožnově pod Radhoštěm. V roce 2011 stála u zrodu Divadelní SPONY. V prvním představení ztvárnila postavu metařky a zpěvačky z baru Angelinu. V druhém představení Víc než osud a třetím  Láska na horách si zahrála v rolích matek.

Poslední výkřik – Angelina Smithová – zpěvačka,  Gertruda – metařka, pacientka
Víc než osud – Marie Moravcová – hl. postava matky
Láska na horách – Růžičková, matka profesora
Vzpomeň si na zítra – Alice Ostružinová
Kráska a zvíře – Lumiér ( svícen)
Princové jsou na draka – vypravěčka
Nic nás nezastaví – sestra Hildegarda a hlas státní zaměstnankyně

Za hranice možností – Žaneta


Daniel Lev

Daniel byl docela šikovný kluk, než na něj přišla puberta, která ho otočila vzhůru nohama. Již na základní škole to byl diskutér a jeho první vystoupení začaly v hodinách matematiky před tabuli. Počty mu moc nešly, nicméně kecat ano. V tu chvíli mu došlo, jak by svůj potenciál mohl využít. Jeho kariéra započala v dramatickém kroužku na základní škole. Divadelního vystoupení se taktéž účastnil při studování střední školy informatiky, kterou záhadným způsobem vystudoval. Svou dovednost komedianta a ukecánka uplatnil i po střední škole a stal se obchodním zástupcem pro IT společnost. V roce 2022 se stal oficiálním členem ochotnického spolku Divadelní SPONA.

Srdcem i duší – pan ředitel

Nic nás nezastaví – mafián

Za hranice možností – Janek

 


 

Bc. Eliška Konvičná

Narodila se v listopadu roku 1999 ve Valašském Meziříčí.
Studovala na Základní škole Zubří, kde si poprvé zahrála s dramatickým kroužkem v deváté třídě.
Vystudovala obor Právo ve veřejné správě na PF UPOL, kde nyní pokračuje v navazujícím studijním oboru Evropské právo a politiky EU.
Ve volném čase se věnuje házené. Je hračkou Lesany Zubří a rozhodčí ZKSH. Než se stala členkou Spony, byla skoro na všech vystoupeních autorské hry Vzpomeň si na zítra, která si ji získala.
Její první zkušenost se Sponou byla v červnu 2017, kdy si s některými členy zahrála rodiče postav žáků dramaťáku ZŠ v autorské hře Srdcem i duší.

Srdcem i duší – mamka Koudelková
Nic nás nezastaví – obsluha projekce k představení a dívka v kasínu

Za hranice možností – Zuzana


Tomáš Koleček
Srdcem i duší – Denis
Nic nás nezastaví – policista

Za hranice možností – Franta

 

 

 

 

 


Nela SikorováNela Sikorová

Na základní škole ji oslovil dramatický kroužek v ZUŠ, a tak začala její „divadelní kariéra“. Po absolvování obou cyklů v ZUŠ v létě 2022 začala navštěvovat ochotnické divadlo v Zubří. Na scéně SPONY jste ji ještě vidět nemohli, ale pevně doufá, že se to co nejdříve změní. Momentálně studuje práva na Masarykově univerzitě a zatím se tam drží co to jen jde.

Za hranice možností – Viola

 

 

 

 


Mgr. Kateřina Gazdová ml.

12096274_10201051905336041_6104570888517960627_nPatří k prvním členům a zakladatelům SPONY, avšak v roce 2017 s odchodem z rodné hroudy do naší metropole přerušila svou divadelní činnost. Na prkna, která znamenají svět, i na rodné Valašsko se tak letos vrací po celých 7 letech.

Je váhavá váha, která potřebuje čas, rovnováhu, klid, stabilitu, férové jednání a lidskost. Plní si sny a věří, že všechno se děje ze správného důvodu a že všechno dobře dopadne, ale že to chce svůj čas.

Poslední výkřik – novinářka Beatrix Hillová
Víc než osud – Anička, dvojče Nikolky
Láska na horách – Květuška
Vzpomeň si na zítra – Andrea Vernerová
Za hranice možností – Laura


Ing. Vendula Chládková (Smočková)foto Vendula

Členem Divadelní SPONY jsem se stala roku 2012, ovšem z původního plánu výroby kulis bylo hned hraní na jevišti, za což jsem dodnes neskutečně ráda. Menších i větších příležitostí bylo za ta léta několik, ale za zmínku stojí a srdcovou záležitostí pro mě zůstává má druhá role selky Ohradové a celá práce na hře Láska na horách. Další role, na kterou nemůžu zapomenout, byla z naší zatím poslední hry Nic nás nezastaví, u které jsme i přes její silný název s celým světem zastavit museli. Bohužel nebylo možné odehrát mnoho repríz, ale i tak se role abatyše Olívie zapsala hodně hluboko nejen díky krásným písním, které jsem si v jejím světle mohla zazpívat.

Z dalších koníčků jsem se také věnovala zpěvu na ZUŠ Rožnov p.R., kde jsem také absolvovala dva cykly ve hře na klavír. Dlouhá léta jsem působila jako cimbálistka v CM Beskyd a CM Kotula. Dalším nemalým koníčkem je malba, díky které jsem se starala o již zmíněnou výrobu kulis v divadelních představeních.

V roce 2012 jsem také složila maturitu na SPŠ stavební ve Valašském Meziříčí v oboru Obnova budov. Další cesta byla na VŠB – TU Ostrava, kde jsem úspěšně dokončila bakalářské studium v oboru Umělecké slévárenství a pak také navazující Moderní metalurgické technologie.

V oboru slévárenství jsem zůstala a pracuji jako technolog-metalurg ve slévárně v Královehradeckém kraji, kde momentálně i žiji, ale pokud to bude jen trošku možné, potkáme se v Zubří na scéně.

Víc než osud – Ďábel, vypravěč
Láska na horách – Ohradová, selka
Vzpomeň si na zítra – barmanka Elis
Kráska a zvíře – paní Konvičková
Srdcem i duší – mamka Veselá
Princové jsou na draka – Marie Kubíčková
Nic nás nezastaví – abatyše Olívie

Za hranice možností – Helena


Jan Kotůlek

Podnikatel, mladý a zábavný člověk.
Jsem tak trochu živel, který rad cestuje. K  divadlu jsem se dostal díky tomu, že jsem chtěl odbourat strach před vystupováním a mluvením před větším publikem lidí. Což jsem si teď splnil.????
Mám rád výzvy, se kterými se rád poperu.
Hra Nic nás nezastaví je má první divadelní zkušenost.

Nic nás nezastaví – Arnošt

Za hranice možností – Jindřich, Jáchym

 


Michal Hub2

Před třiceti lety jsem se narodil v malé vesnici (dnes velké město ) Zubří. S ohledem na SPONU a umístnění zuberského kina ( tj. našeho jeviště) se dá konstatovat, že moje dosavadní životní cesta vedla – různými oklikami – ze Zubří do Zubří. A uvidíme co dál…

Poslední výkřik – inspektor Clouseau
Víc než osud – Charles Brown
Láska na horách – hostinský Pagáč
Vzpomeň si na zítra ­- hmyzolog Olda Verner
Srdcem i duší – taťka Hubáček
Nic nás nezastaví – Anděl

Za hranice možností – Jáchym


Denisa Vávrová (Hlaváčová):

Po 10 letech opět ve Sponě. Denisa patří k zakládajícím členům, s hraním začala v dramatickém
kroužku na základní škole. Pak po několika letech ve Sponě pozastavila spolupráci, aby dala přednost
svým dvěma dětem. Když už má zase možnost a prostor i sama na sebe, neváhala nabídku na
spolupráci opět přijmout a doufá, že to rokem 2024 neskončí.
Denisa vystudovala SŠ veřejnosprávní činnost, poté se přihlásila na VOŠ právní činnost, kde studium
pozastavila kvůli narození dcery. Poté si užívala roli matky na rodičovské dovolené, kterou si díky
narození syna ještě o další dva roky protáhla. Na rodičovské dovolené si dodělala mezinárodní kurz
na Montessori asistentku, aby mohla pak mohla nastoupit do rožnovské Montessori školky. Nyní se
věnuje profesi úplně mimo svůj obor – jako obsluha v restauraci je spokojená. Věnuje se spoustě
sportovních aktivit, ke kterým vede i své dvě děti. Ráda cestuje a překonává v adrenalinových
sportech sama sebe.

Poslední výkřik: vdova Cullenová, dívka z baru-pacientka, Caroll – manželka dr.Evanse
Víc než osud: Zuzka, dcera Marie
Láska na horách: Stázička, dcera Ohradových (záskok)

Za hranice možností – Jiřinka


Markéta Barvíková

Divadlo byla vždy má láska. Pod taktovkou Katky jsem hrála už na základní škole a dokonce se pokoušela dostat na DAMU. Nevyšlo to a život mě zavál jiným směrem. Svou kreativní duši sytím nyní ve svém sladkém podnikání pod značkou Taky peču. Když začátkem roku přišla nabídka, jestli si zase nechci zkusit stoupnout na prkna pod záštitou Spony, moc dlouho jsem neváhala. Takže teď kromě toho, že peču, Taky hraju 😀 A moc mě to s touhle partičkou baví.

Za hranice možností – Laura

 

 

 

 

 

 


Lukáš Barvík

Kdysi jsem se pokoušel chodit „za školu“ navštěvováním dramaťáku ke Katce, která se mě zároveň pokoušela naučit zpívat. Díky podnikání nemám žádný volný čas, tak jsem si řekl, že bude zábava si přibrat ještě divadlo. Proto se přijďte podívat, jak to neumím, ale dávám do toho to „srdíčko“.

Za hranice možností – Jindřich

 

 

 

 


Barbora Hammer (Válková):

Mladá maminka malé Lucinky nazkazí žádnou legraci, ovšem do té doby, než ji někdo osloví Báro. To nesnáší. Kam vejde, všude je jí plno. Miluje svou rodinu a žije na plný plyn, i když na zkoušky dojíždí až z Těrlicka u polských hranic. Jen málokdo ví, že byla jednou z prvních v divadle SPONA. Několikaletá pauza spojená se studiem a mateřstvím jí prospěla a svůj komediální talent znovu v divadle zúročí. Takže si držte klobouky, dámy a pánové, protože Barča je zase zpět!

Poslední výkřik: Lola – dívka z baru, cyklistka Margaret, Sára – sestra komisaře Burnese
Víc než osud: Jana Brownová

Za hranice možností – Helena

 


Vojtěch Měrka:
Poslední výkřik: Nick Slaughter, Trivet

Za hranice možností – Silvestr


Petr Šimek:

Za hranice možností – Kamil


Nela Pernicová:

Za hranice možností – Sára