Současní členové

Daniela Gajdošová12722062_10205515057783719_1348517793_n

Začínala hrát v dramaťáku na Základní škole Zubří, kde hrála čtyři roky. Vystudovala pedagogickou školu a v ochotnickém divadelním spolku Spona hraje již od jeho založení . Zahrála si ve všech představeních, které zatím Spona předvedla. Nyní pracuje jako učitelka v mateřské škole a ve volném čase se věnuje nejmladším hasičům. Má ráda slunce, rodinu, přátele, práci, hudbu a divadlo.

Poslední výkřik – čórkařka Mary Thénardierová, sekretářka inspektora Clouseaua a Jane, manželka komisaře Burnese
Víc než osud – Vlasta, nejstarší dcera Marie
Láska na horách – hostinská Pagáčová
Vzpomeň si na zítra – kontrolorka Vostrá
Kráska a zvíře – víla/vypravěčka
Srdcem i duší – mamka Krásná
Nic nás nezastaví – Lilly

 


Bc. Lucie Janků1524636_10200895647028936_227157751432185995_n

Narodila se 21. 4. 1995 ve Valašském Meziříčí, studovala na ZŠ Zubří, kde si poprvé mohla zkusit hrát divadlo ve školním dramatickém kroužku. Do šesté třídy cvičila moderní gymnastiku a do sedmé třídy se věnovala hře na klavír. Vystudovala bakalářské studium Ekonomika podniku na VŠB-TUO. Ve spolku figuruje zcela od počátku a možnost růstu a rozmanitost rolí ji velice naplňuje. V první divadelní hře Poslední výkřik zahrála hned dvě role, a to roli mlékařky a „dívky z baru.“ V druhé divadelní hře Víc než osud si zahrála roli sestry „dvojčete“ a v třetí divadelní hře Láska na horách si zahrála dceru manželů Ohradových. Čtvrtá hra je pro ni tzv. srdcová záležitost, zahrála si roli Baruš Kudrnové – manželku lékaře Kudrny, který litoval každého dne, kdy přišel domů ???? „Ty mrchy se mi prostě hrají vždy nejlépe,” tvrdí. Pátou hru nacvičila pouze o dvou vstupech z důvodu těhotenství. V pracovním životě se věnuje personalistice. Mezi její největší koníčky patří jóga, četba, meditace a samozřejmě DIVADLO. Momentálně se věnuje jednomu z nejkrásnějších koníčků, a to výchově dcery Sofie. Svůj volný čas tráví s rodinou, přáteli, vycházkami v přírodě a seberealizací.

Poslední výkřik – Mell – dívka z baru, Agnes – mlékařka, pacientka, Kristin – manželka seržanta Hrka
Víc než osud – Nikolka – dvojče Aničky
Láska na horách – Hanička – dcera Ohradových
Vzpomeň si na zítra – Baruš Kudrnová
Srdcem i duší – mamka Hubáčková
Nic nás nezastaví – Claudie a sestra Prolínie


Aneta Kovářová551446_2913228882407_1611228247_2236917_1891867416_n

Na základní škole se přidala k dramatickému souboru při ZŠ, kde vystupovala v představeních Daniel a upíři – chlapecká role Ferenc a Kleopatřina cesta za štěstím – role Kleopatry. Vystudovala předškolní pedagogiku na SpgŠ a VOŠ v Kroměříži, kde také krátce docházela do pěveckého sboru při pod vedením Jana Štěpánka. Na střední škole připravovala a řídila divadelní vánoční představení pro děti a věnovala se zpěvu při ZUŠ v Rožnově pod Radhoštěm. V roce 2011 stála u zrodu Divadelní SPONY. V prvním představení ztvárnila postavu metařky a zpěvačky z baru Angelinu. V druhém představení Víc než osud a třetím  Láska na horách si zahrála v rolích matek.

Poslední výkřik – Angelina Smithová – zpěvačka,  Gertruda – metařka, pacientka
Víc než osud – Marie Moravcová – hl. postava matky
Láska na horách – Růžičková, matka profesora
Vzpomeň si na zítra – Alice Ostružinová
Kráska a zvíře – Lumiér ( svícen)
Princové jsou na draka – vypravěčka
Nic nás nezastaví – sestra Hildegarda a hlas státní zaměstnankyně


Daniel Lev

Daniel byl docela šikovný kluk, než na něj přišla puberta, která ho otočila vzhůru nohama. Již na základní škole to byl diskutér a jeho první vystoupení začaly v hodinách matematiky před tabuli. Počty mu moc nešly, nicméně kecat ano. V tu chvíli mu došlo, jak by svůj potenciál mohl využít. Jeho kariéra započala v dramatickém kroužku na základní škole. Divadelního vystoupení se taktéž účastnil při studování střední školy informatiky, kterou záhadným způsobem vystudoval. Svou dovednost komedianta a ukecánka uplatnil i po střední škole a stal se obchodním zástupcem pro IT společnost. V roce 2022 se stal oficiálním členem ochotnického spolku Divadelní SPONA.

Srdcem i duší – pan ředitel

Nic nás nezastaví – mafián

 


Josef Malina1502438_10201342497403154_7728205450304266244_o

Narozen v Zubří, maturitu vykonal z oboru ekonomika a podnikaní se zaměřením na management sportu. Nyní studuje třetím rokem VŠB – VUT. Mimo divadlo působí jako trenér a asistent v HC Zubří a TJ Lesana Zubří. Je jeden ze zákládajících členů Divadelní SPONY.

Poslední výkřik – Ace Ventura – zvířecí detektiv
Víc než osud – Otík
Láska na horách – sedlák Ohrada
Vzpomeň si na zítra ­- hajný Antonín Ostružina
Srdcem i duší – taťka Nekonečný
Princové jsou na draka – Spící princ
Nic nás nezastaví – hlas shůry

 


Sabina Holišová

Narodila se v lednu roku 2000 ve Valašském Meziříčí. Studovala na Základní škole Zubří, kde bylo jejím koníčkem čtyřleté působení v dramatickém kroužku. Nyní studuje na PdF UPOL Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Ve volném čase hraje na klavír a také ráda hraje volejbal. Její první zkušenost se Sponou byla v červnu 2017, kdy si s některými členy zahrála rodiče postav žáků dramaťáku ZŠ v autorské hře Srdcem i duší.

Srdcem i duší – mamka Buchtová
Princové jsou na draka – dvorní dáma
Nic nás nezastaví – sestra Faustýna

 

 

 

 


Nikita Petřeková

Divadlu se věnovala už od doby, kdy začala chodit na Základní školu v Zubří. Od 6. do 8. třídy hrála ve vystoupeních dramatického kroužku. Studuje SUPŠ sklářskou ve Valašském Meziříčí, obor průmyslový design. Ve volném čase se věnuje výcviku mladých hasičů, ráda čte a jí, poslouchá hudbu, kreslí a hraje divadlo. Ve Sponě pomáhala jako nejmladší neoficiální členka s žehlením kostýmů již od jejího založení. V posledních dvou hrách pak jako kulisák. V představení Láska na horách si také zahrála v pár představeních roli Toničky.

Láska na horách – Tonička
Nic nás nezastaví – sestra Dorothy

 

 


Jiří Gazda

Pohledný, chytrý, vtipný, v budoucnu velmi bohatý. Kulisák a z donucení herec už od dětství. První role v šesti letech jako kuchař / rytíř v pohádce o Zlatovlásce.

Princové jsou na draka – Král
Nic nás nezastaví – Vasil


Bc. Eliška Konvičná

Narodila se v listopadu roku 1999 ve Valašském Meziříčí.
Studovala na Základní škole Zubří, kde si poprvé zahrála s dramatickým kroužkem v deváté třídě.
Vystudovala obor Právo ve veřejné správě na PF UPOL, kde nyní pokračuje v navazujícím studijním oboru Evropské právo a politiky EU.
Ve volném čase se věnuje házené. Je hračkou Lesany Zubří a rozhodčí ZKSH. Než se stala členkou Spony, byla skoro na všech vystoupeních autorské hry Vzpomeň si na zítra, která si ji získala.
Její první zkušenost se Sponou byla v červnu 2017, kdy si s některými členy zahrála rodiče postav žáků dramaťáku ZŠ v autorské hře Srdcem i duší.

Srdcem i duší – mamka Koudelková
Nic nás nezastaví – obsluha projekce k představení a dívka v kasínu

 


Adam Klestil

Narodil se 5.10.01. Po absolvování ZŠ Zubří vystudoval SŠIEŘ, obor autoelektrikář.
Divadlo a umění s ním spojené ho baví už od malička, kdy hrál v nespočtu pohádek na beneficích pro Stonožku, např. Mach a Šebestová – pirát, Mrazík – Mazík, Lotrando a Zubejda – Lotrando.
V dramatickém kroužku na 2. st. ZŠ si zahrál v představení “Srdcem i duší “. 11 let studoval hru na klavír.
Od malička se zajímá o vše, co má 2 a více kol a motor, a je pro každou srandu. Ve SPONĚ hraje od poloviny roku 2018.

Srdcem i duší – Milan Nekonečný
Princové jsou na draka – ochranka velvyslance Hlaváčka
Nic nás nezastaví – otec Prokop


Tomáš Koleček
Srdcem i duší – Denis
Nic nás nezastaví – policista


Kateřina Vrátilová

Narodila se 13.6 2003 ve Valašském Meziříčí. Studovala Základní školu v Zubří, v té době se věnovala hře na klavír. Už od mateřské školy chodila do moderní gymnastiky v Zubří, později odešla závodit za Velký Týnec v Olomouci. Nyní studuje na Taneční konzervatoři v Brně, kde načerpala nejvíce divadelních zkušeností. V Divadelní Sponě hraje především jako tanečnice.

Nic nás nezataví – baletka, sestra Prolínie


Nela SikorováNela Sikorová

Na základní škole ji oslovil dramatický kroužek v ZUŠ, a tak začala její „divadelní kariéra“. Po absolvování obou cyklů v ZUŠ v létě 2022 začala navštěvovat ochotnické divadlo v Zubří. Na scéně SPONY jste ji ještě vidět nemohli, ale pevně doufá, že se to co nejdříve změní. Momentálně studuje práva na Masarykově univerzitě a zatím se tam drží co to jen jde.